O AUTORZE

Brenda Ueland

Brenda Ueland (ur. w 1891 r. w Minneapolis) Jak napisała: „Urodzona nad Jeziorem Calhoun w szczęśliwszych czasach (przed samochodami). Duży, biały dom (tysiąc pokoi i jedna łazienka). Duży, drewniany młyn trzeszczący w letni dzień, koń, kucyk, krowa i wesołe kurczaki przechadzające się swobodnie po pluszowej trawie”.
Jej ojciec, prawnik i sędzia, i matka, sufrażystka, byli aktywni w życiu kulturalnym Minneapolis na przełomie wieków. Brenda Ueland spędziła wiele lat w Nowym Jorku, gdzie należała do bohemy Greenwich Village, do której należeli także John Reed, Louise Bryant i Eugene O’Neill. Po powrocie do Minnesoty zarabiała na życie jako pisarka, redaktorka i nauczycielka pisania. Podeszłe lata Brendy były pełne i aktywne: ustanowiła międzynarodowy rekord w pływaniu osób powyżej osiemdziesiątego roku życia oraz została nobilitowana przez Króla Norwegii. Umarła w 1985 roku wieku 93 lat.
Jej najpopularniejszą książką była „Jeśli chcesz pisać. Książka o sztuce, kreatywności i duchu” („If You Want to Write: A Book About Art, Independance and Spirit”) wydana w 1935 r., którą napisała głęboko zainspirowana pracą ze swoją grupą, dla której prowadziła lekcje pisania.
„Me”, autobiografia Brendy Ueland, oraz „Strength to Your Sword Arm: Selected Writings” zostały wydane przez Holy Cow! Press, Duluth, MN.
KSIĄŻKI

Brendy Ueland

Zapraszamy do zapoznania się z tytułami autora dostępnymi w naszym sklepie