INSTYTUT ARNO STERNA

Kurs Arno Sterna

Kurs Arno Sterna Malort i zabawa malarska to pierwszy taki cykl trzech szkoleń, których ukończenie daje uprawnienie do prowadzenia w Polsce pracowni malarskiej Malort według Arno Sterna.

 • Arno Stern po raz pierwszy oferuje Państwu ukończenie kursu uprawniającego do prowadzenia Malortu w Polsce
 • Osoby, które ukończą trzy części kursu, otrzymają certyfikat uprawniający do prowadzenia w Polsce pracowni malarskiej według kryteriów Arno Sterna
 • Arno Stern zaprasza również do udziału w wybranych częściach kursu – da to Państwu pogłębiony wgląd w jego pracę i odkrycia oraz będzie niezwykle pomocne w prowadzeniu zajęć z zabawy malarskiej i zmieni Państwa sposób reagowania na ekspresję dzieci

Kurs Arno Sterna – część III – Online

W związku z panującą pandemią koronawirusa trzecia część Kursu Arno Sterna odbędzie się online. Kurs prowadzony online obejmuje taką samą liczbę godzin szkoleniowych i zawiera taką samą treść, co tradycyjne spotkanie. Łączymy się na żywo, wykłady Arno Sterna są tłumaczone, wyświetlana jest prezentacja oraz istnieje możliwość zadawania pytań.

Bilety

Dlaczego ten kurs?

 1. To jedyne – i być może ostatnie – takie szkolenie prowadzone przez Arno Sterna w Polsce. Arno Stern ma obecnie 96 lat i nie wiemy, jak długo potrwa jego aktywność zawodowa.
 2. Kursy Arno Sterna dostępne są tylko w Paryżu, a ich koszt wynosi 3 500,00 EUR. Arno Stern po raz pierwszy zaproponował nową formułę, która pozwala uczestnikom z Polski uzyskać uprawnienia do prowadzenia pracowni malarskiej Malort.
 3. Malort to unikat na skalę światową, a Arno Stern jest badaczem akredytowanym przez UNESCO. Arno to jedyny człowiek, który całe życie poświęcił badaniu rysunków dzieci, odkrył formulację i od ponad 70. lat nieprzerwanie prowadzi pracownię malarską.

Arno Stern o swoim Kursie

Celem każdego dzieła sztuki od zawsze było pokazanie czegoś. Czynność rysowania była związana z zamierzonym rezultatem. Każda kultura rozwinęła właściwą sobie sztukę, a dzieł niektórych twórców do dziś doświadczamy z nieustającą przyjemnością – jak sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej Michała Anioła czy Cyprysy van Gogha.
Kiedy 70 lat temu powstała pracownia malarska Malort, ukazał się cud ekspresji, która nie służyła temu celowi, a jedynie przyjemności osoby, która umyślnie od tego celu uciekła. Nie działo się to od czasu do czasu z pojedynczymi osobami – ten wylew ekspresji okazał się naturalny dla wszystkich zaproszonych osób, dzieci i dorosłych. Takie oddanie się temu, co się robi, wymaga spontaniczności: trzeba na chwilę wyrzec się rozmyślań, a w konsekwencji rozkwita niezamierzona, bezcelowa ekspresja.
Byłem świadkiem, jak to dzieje się każdego dnia, i uznałem niezwykłość tej obserwacji. Zrozumiałem powtarzające się elementy i procesy. To było oszałamiające odkrycie, które mnie uszczęśliwiło. Nikt inny nie miał okazji poznać, czego to wymaga.
Moim pragnieniem jest nauczenie wielu ludzi reagowania na ekspresję dzieci w nowy sposób – wspierający, a nie destruktywny, który wynika z ignorowania naturalnej ekspresji.

Dla kogo?

Na kurs w szczególności zapraszamy:

 • osoby chcące założyć pracownię malarską Malort,
 • prowadzących warsztaty dla dzieci i dorosłych,
 • rodziców, którzy chcą świadomie wspierać naturalną ekspresję dziecka,
 • nauczycieli oraz wychowawców przedszkolnych i wczesnoszkolnych,
 • pedagogów i psychologów,
 • studentów pedagogiki oraz przedmiotów artystycznych,
 • coachów i trenerów.

Program kursu Online

Piątek

16:30 – 19.45 – Zajęcia z Arno Sternem z przerwą oraz czasem na pytania

Sobota

9.30 – 11.30 – Zajęcia z Arno Sternem

11.30 – 13.00 – Przerwa

13.00 – 19.00 – Zajęcia z Arno Sternem z przerwami oraz czasem na pytania

Niedziela

9.30 – 11.30 – Zajęcia z Arno Sternem

11.30 – 13.00 – Przerwa

13.00 – 15.00 – Zajęcia z Arno Sternem z przerwami oraz czasem na pytania

Najczęściej zadawane pytania

Przed skontaktowaniem się z nami bardzo prosimy o zapoznanie się z poniższą listą najczęściej zadawanych pytań.
Rejestracja na każdą z części kursu kończy się na 14 dni przed datą rozpoczęcia. Prosimy mieć na uwadze, że liczba miejsc jest ograniczona – jedynie wcześniejsza rejestracja i opłacenie udziału gwarantują Państwu udział w kursie.

Niestety nie, konieczna jest rejestracja internetowa przez tę stronę internetową.

Tak. Zajęcia z Arno Sternem będą tłumaczone na język polski z języka niemieckiego lub francuskiego.

Udział w każdej części należy opłacić najpóźniej na 14 dni przed jej rozpoczęciem. Prosimy mieć na uwadze, że liczba miejsc jest ograniczona – jedynie wcześniejsza rejestracja i opłacenie biletu gwarantuje Państwu udział w kursie.

Tak, Arno Stern zaprasza do udziału tylko w wybranych częściach kursu. Udział w każdej z części da Państwu głęboki wgląd w jego pracę, pomoże prowadzić zajęcia z dziećmi i na zawsze zmieni Państwa sposób patrzenia na ich rysunki.

Po ukończeniu trzech części kursu otrzymają Państwo imienny certyfikat od Arno Sterna zaświadczający, że ukończyli Państwo pełny kurs i mogą Państwo prowadzić w Polsce pracownię malarską Malort.

Kurs w Paryżu jest nieco dłuższy i znacznie droższy. Daje on uprawnienia do prowadzenia pracowni na całym świecie. Kurs ukończony w Polsce daje uprawnienia do prowadzenia pracowni na terenie Polski.

Arno Stern zdecydował się uruchomić kurs w Polsce w trzech częściach w odpowiedzi na ogromny entuzjazm i prośby pierwszych uczestników. Mając świadomość, że cena kursu prayskiego będzie nieosiągalna dla większości uczestników z Polski, zgodził się na obniżenie ceny. Chcąc jednak być sprawiedliwym wobec uczestników kursów w Paryżu, uprawnienia uzyskane w Polsce są ograniczone do terenu Polski.

Choć kurs prowadzony w Polsce obejmuje nieco mniejszą liczbę godzin, Arno Stern zapewnia, że jest wystarczający, aby zdobyć wiedzę niezbędną do prowadzenia pracowni i pełnienia roli posługującego.

Nie. Minimalnym wymaganiem jest ukończenie trzech części kursu w Polsce lub 10-dniowego kursu w Paryżu. Ukończenie jednej części kursu da Państwu głęboki wgląd w pracę Arno Sterna, pomoże prowadzić zajęcia z dziećmi i na zawsze zmieni Państwa sposób patrzenia na ich rysunki.

Nie jest to konieczne, jednak Arno Stern zdecydowanie zachęca, aby brać udział w poszczególnych częściach po kolei.

Tak, podczas każdej części kursu będzie można zakupić książki .