Kurs Arno Sterna

Arno Stern prowadzi pracownię Malort od ponad siedemdziesięciu lat. Tworząc Malort, Arno Stern umożliwił uczestnikom zabawy malarskiej swobodną ekspresję, która nie służy komunikacji.
Zabawa malarska:

 • jest dla dzieci źródłem ogromnej przyjemności,
 • rozwija umiejętności,
 • rozwija kreatywność,
 • pozwala lepiej poznać siebie i swoje uzdolnienia.
 • odbywa się w bezpiecznym, wolnym od ocen i rywalizacji środowisku.

Arno Stern prowadzi swoje kursy od ponad czterdziestu lat. Na całym świecie powstało już kilka tysięcy pracowni Malort, pierwsze pojawiły się także w Polsce.
Kurs Arno Sterna to trzy weekendowe spotkania online. Po ich ukończeniu otrzymasz certyfikat wystawiony przez Instytut Arno Sterna, który uprawnienia do prowadzenia w Polsce pracowni Malort według kryteriów Arno Sterna.

Korzystanie z platformy online jest bardzo łatwe i intuicyjne, a nasz zespół będzie przez cały czas czuwał i pomoże w razie potrzeby.

Bilety

Kurs Arno Sterna „Malort i zabawa malarska”

Najbliższa edycja kursu odbędzie się w terminach:

 • 21–23 października 2022 r.,
 • 2–4 grudnia 2022 r.,
 • 13–15 stycznia 2023 r.

Po ukończeniu kursu otrzymasz imienny certyfikat wystawiony przez Instytut Arno Sterna, który uprawnia do prowadzenia w Polsce pracowni Malort według kryteriów Arno Sterna.

Cena: 3 900 zł

Zupełnie nowa formuła

Arno Sterna pracował intensywnie ze swoim zespołem nad zupełnie nowym programem swojego szkolenia. Przebudował treść kursów i przygotował nowe prezentacje, które pokazują wszystkie praktyczne aspekty zabawy malarskiej i Malortu lepiej niż podczas kursów, które odbywały się w jego pracowni w Paryżu. Nowa formuła niesie ze sobą wiele korzyści i udogodnień, a uzyskany certyfikat uprawnia do prowadzenia w Polsce pracowni Malort według kryteriów Arno Sterna.
Korzystanie z platofmy szkoleniowej on-line jest bardzo łatwe i intuicyjne, a nasz zespół przez cały czas będzie do Państwa dyspozycji.

Dlaczego ten kurs?

 1. „W Malorcie dziecko uzyskuje możliwość ekspresji, której nie da się w inny sposób przeżyć ani wyrazić. To jest dla każdego człowieka wielkim spełnieniem. To, co przeżywa się w Malorcie, uszczęśliwia każdego uczestnika zabawy malarskiej” – Arno Stern
 2. Tylko ukończenie tego szkolenia daje Państwu możliwość poznania dorobku i odkryć Arno Sterna, nauczenia się, jak prowadzić pracownię malarską oraz uzyskania uprawnień do posługiwania się nazwą Malort i nazwiskiem Arno Sterna w swojej pracowni.
 3. Koszt kursów Arno Sterna prowadzonych w innych językach wynosi 4 000,00 EUR. Arno Stern zaproponował nową formułę, która pozwala uczestnikom z Polski uzyskać uprawnienia do prowadzenia pracowni malarskiej Malort.
 4. Malort to unikat na skalę światową, a Arno Stern jest badaczem akredytowanym przez UNESCO. Arno Stern to jedyny człowiek, który całe życie poświęcił badaniu rysunków dzieci, odkrył formulację i od ponad 70. lat nieprzerwanie prowadzi pracownię malarską.

Arno Stern o swoim Kursie

Celem każdego dzieła sztuki od zawsze było pokazanie czegoś. Czynność rysowania była związana z zamierzonym rezultatem. Każda kultura rozwinęła właściwą sobie sztukę, a dzieł niektórych twórców do dziś doświadczamy z nieustającą przyjemnością – jak sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej Michała Anioła czy Cyprysy van Gogha.

Kiedy 70. lat temu powstała pracownia malarska Malort, ukazał się cud ekspresji, która nie służyła temu celowi, a jedynie przyjemności osoby, która umyślnie od tego celu uciekła. Nie działo się to od czasu do czasu z pojedynczymi osobami – ten wylew ekspresji okazał się naturalny dla wszystkich zaproszonych osób, dzieci i dorosłych. Takie oddanie się temu, co się robi, wymaga spontaniczności: trzeba na chwilę wyrzec się rozmyślań, a w konsekwencji rozkwita niezamierzona, bezcelowa ekspresja.

Byłem świadkiem, jak to dzieje się każdego dnia, i uznałem niezwykłość tej obserwacji. Zrozumiałem powtarzające się elementy i procesy. To było oszałamiające odkrycie, które mnie uszczęśliwiło. Nikt inny nie miał okazji poznać, czego to wymaga.

Moim pragnieniem jest nauczenie wielu ludzi reagowania na ekspresję dzieci w nowy sposób – wspierający, a nie destruktywny, który wynika z ignorowania naturalnej ekspresji.

Dla kogo?

Na kurs w szczególności zapraszamy:

 • osoby chcące założyć w Polsce pracownię malarską Malort,
 • prowadzących warsztaty dla dzieci i dorosłych,
 • rodziców, którzy chcą świadomie wspierać naturalną ekspresję dziecka,
 • nauczycieli oraz wychowawców przedszkolnych i wczesnoszkolnych,
 • pedagogów i psychologów,
 • studentów pedagogiki oraz przedmiotów artystycznych,
 • coachów i trenerów.

Program kursu Online

Piątek

16:30 – 19.30

Sobota

9.00 – 12.00

12.00 – 14.00 – przerwa obiadowa

14.00 – 18.00

Niedziela

9.00 – 12.00

12.00 – 14.00 – przerwa obiadowa

14.00 – 16.00

Najczęściej zadawane pytania

Zachęcamy do zapoznania się z poniższą listą najczęstszych pytań Uczestników kursu. Jeśli nie znajdą tu Państwo odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszamy do kontaktu.

Tak, będą tłumaczone konsekutywnie z języka niemieckiego lub francuskiego.

Zachęcamy do zapoznania się z książkami Arno Sterna. W języku polskim ukazały się: Odkrywanie śladu oraz Szczęśliwy jak dziecko, które maluje. Znajdziecie je Państwo TUTAJ.

Zachęcamy także do zapoznania się z listą kryteriów dla Malortów, które obowiązują każdego, kto ukończył Kurs i chce prowadzić swoją pracownię.

W trakcie kursu wystarczą Państwu przybory do notowania.

Po ukończeniu pełnego kursu (trzech spotkań) otrzymają Państwo imienny certyfikat zaświadczający, że ukończyli Państwo pełny kurs i mogą Państwo prowadzić w Polsce pracownię malarską Malort według kryteriów Arno Sterna. Certyfikaty wydawane są w języku polskim i zatwierdzane przez Instytut Arno Sterna. Warunkiem uzyskania certyfikatu jest udział we wszystkich zajęciach.

Aby prowadzić pracownię Malort, należy ukończyć kurs oraz spełnić kryteria dla Malortów opracowane przez Arno Sterna. Mogą Państwo zapoznać się z nimi TUTAJ.
Całe wyposażenie Malortu można zamówić bezpośrednio od Arno Sterna. Wszystkie informacje znajdą Państwo TUTAJ.

Kursy prowadzone przez Instytut Arno Sterna w innych językach są nieco dłuższe i znacznie droższe. Dają one uprawnienia do prowadzenia pracowni na całym świecie. Kurs ukończony w Polsce daje uprawnienia do prowadzenia pracowni na terenie Polski.

Arno Stern zdecydował się uruchomić kurs w Polsce w trzech częściach w odpowiedzi na ogromny entuzjazm i prośby uczestników pierwszego spotkania (było to trzydniowe spotkanie zatytułowane “Wprowadzenie do Malortu”). Mając świadomość, że cena kursu będzie nieosiągalna dla większości uczestników z Polski, zgodził się na jej obniżenie. Chcąc jednak być sprawiedliwym wobec uczestników kursów w innych językach, uprawnienia uzyskane w Polsce są ograniczone do terenu Polski.

Choć kurs prowadzony w Polsce obejmuje nieco mniejszą liczbę godzin, Arno Stern zapewnia, że jest wystarczający, aby zdobyć wiedzę niezbędną do prowadzenia pracowni i pełnienia roli posługującego.