O AUTORCE

Danielle Graf

Mieszka na północ od Berlina, w otoczeniu raczej wiejskim, razem z partnerem, córką (7 l.), synem (4 l.) oraz bezczelnym i leniwym kotem. Ukończyła ekonomię prawniczą, a następnie zdobyła tytuł Bachelor of Business Administration. Pracuje w dziale administracyjnym pewnego przedsiębiorstwa w Berlinie i zajmuje się wszelkiego rodzaju umowami oraz innymi kwestiami prawnymi. W wolnym czasie pochłania każdą książkę o dzieciach, jaka dostanie się w jej ręce – w domowej bibliotece ma teraz ponad sto różnych pozycji. Blogowanie stało się jej pasją; poświęca mu każdą wolną minutę. Jej mocną stroną jest umiejętność robienia wnikliwego researchu oraz gromadzenia i łączenia faktów.

O AUTORCE

Katja Seide

Jest mamą dwóch córek (5 l.) i syna (2 l.). Jest nauczycielką edukacji specjalnej i pracuje z dziećmi z deficytami społeczno-emocjonalnymi, trudnościami w nauce, upośledzeniem wzroku itp. Wspomaga również młodych nauczycieli poprzez prowadzenie dla nich seminariów, analizę sytuacji na lekcjach i udzielanie wskazówek, jak uniknąć zakłóceń w toku zajęć. Wolny czas spędza najchętniej w swojej ulubionej kawiarni, gdzie je zbyt dużo ciast, pije za dużo kawy i pisze długie artykuły na swojego bloga. Jej mocne strony to: „tłumaczenie” terminów naukowych na prosty język, aby nawet laicy je rozumieli, a także analizowanie trudnych sytuacji między rodzicami a dziećmi, a następnie wskazywanie możliwych rozwiązań.

Danielle Graf i Katja Seide prowadzą blog „Najbardziej upragnione dziecko wszech czasów doprowadza mnie do szału” (www.gewuenschtestes-wunschkind.de), który ma już ponad 36 milionów odsłon.

Ich pierwszą wspólnie napisaną książką jest Najbardziej upragnione dziecko wszech czasów doprowadza mnie do szału, która od trzech lat znajduje się na liście bestsellerów niemieckiego Der Spiegel. Jest także jednym z najpopularniejszych tytułów o rodzicielstwie na Amazon.de.