Twórczość, Zabawa

Ile kosztuje uruchomienie swojej pracowni malarskiej?

Ile pieniędzy potrzeba, by uruchomić swoją pracownię malarską i po jakim czasie początkowe nakłady mogą się zwrócić?

Jeżeli poważnie myślisz o uruchomieniu swojej pracowni malarskiej, zdecydowanie warto dobrze to sobie policzyć.

W tym tekście pokazujemy, że uruchomienie swojej pracowni malarskiej może zwrócić się już po kilku miesiącach!

Mamy nadzieję, że wyliczenia, które tu znajdziesz, pomogą Ci zrobić pierwszy krok w kierunku własnej pracowni malarskiej.

Ile kosztuje uruchomienie pracowni malarskiej?

Wyliczenie kosztów i prognoza zwrotu

Od ponad pięciu lat blisko współpracujemy z Arno Sternem, który jest twórcą pracowni malarskiej Malort. Otworzył ją w 1949 roku w Paryżu i prowadził nieprzerwanie przez ponad 70 lat, do czasu, aż był zmuszony zamknąć ją ze względu na wybuch pandemii COVID-19. Stern od ponad czterdziestu lat prowadzi kursy, podczas których przygotowuje uczestników do prowadzenia swoich pracowni malarskich.

Dziś na świecie działa blisko 2 000 pracowni malarskich Malort, działają one także w Polsce, gdzie kursy Arno Sterna są organizowane od 2018 roku.

Osoby zainteresowane pracowniami Malort bardzo często pytają nas o to, z jakimi kosztami wiąże się uruchomienie pracowni?

To bardzo zasadne pytanie. W tym tekście pomożemy Ci udzielić na nie odpowiedzi.

Oszacowanie potrzebnych nakładów może być Twoim pierwszym krokiem na drodze do swojej pracowni malarskiej.

A jeśli po przeczytaniu tego tekstu będziesz mieć dodatkowe pytania dotyczące pracowni malarskich Malort, zapraszamy Cię do kontaktu: biuro@wydawnictwoelement.pl, +48 502 241 805.

Jakich materiałów użyć do wyposażenia pracowni?

Zaprezentujemy tutaj przykładowe oszacowanie kosztów urządzenia pracowni malarskiej Malort.

Jeśli zdecydujesz się na otworzenie pracowni Malort, możesz zamówić pełne wyposażenie od Arno Sterna. Chcę od razu zaznaczyć, że nie masz takiego obowiązku. Możesz zdecydować się na skorzystanie z tańszych odpowiedników, lub zamówić od Arno Sterna tylko część wyposażenia.

Z doświadczenia osób, które prowadzą już pracownie Malort wynika, że elementy wyposażenia od Arno Sterna na dłuższą metę się opłacają. Farby są bardzo wydajne i wystarczają na długo, a pędzle bardzo trwałe i mogą posłużyć nawet kilkanaście lat.

Jeśli ukończysz kurs Arno Sterna i zechcesz otworzyć pracownię Malort, korzystanie z oferowanych przez niego materiałów nie jest obowiązkowe.

Do naszych obliczeń przyjmiemy koszty materiałów oferowanych przez Arno Sterna. Jeśli zdecydujesz się na tańsze materiały, Twoje początkowe koszty mogą być niższe. W dalszej części tego tekstu zobaczymy, że nawet przy wykorzystaniu proponowanych przez Sterna materiałów uruchomienie pracowni nie jest aż tak kosztowne i może zwrócić się w ciągu kilku pierwszych miesięcy.

Koszty wyposażenia pracowni

W poniższej tabeli prezentujemy szacunkowe zestawienie kosztów wyposażenia pracowni malarskiej Malort, a poniżej znajdziesz ich omówienie.

Koszty wyposażenia Pędzle – zestaw 1 265 6 000
Stół paletowy 500 2 350
Porcelanowe miseczki 120 570
Pinezki 15 70
Szklana strzykawka 20 90
Nalewak butelkowy 5 20
Datownik 20
Magnes 50
Schodki i stołek 500
9 670

Jak widzimy, spośród elementów wyposażenia pracowni malarskiej najbardziej kosztowne są pędzle oraz stół paletowy. Wiele osób pyta nas, czy można zamówić je taniej.

Oczywiście można, jednak warto pamiętać, że:

  1. Gdyby Arno Stern znał tańsze materiały dobrej jakości, z pewnością by z nich korzystał,
  2. Zarówno pędzle, jak i stół paletowy to zakup właściwie jednorazowy, posłużą Wam przez wiele lat i w dłuższej perspektywie czasu okażą się tańsze niż zamienniki,
  3. Materiały wykorzystywane przez Arno Sterna zapewniają dzieciom najlepsze doświadczenie zabawy malarskiej, a dla Arno Sterna to właśnie jest najważniejsze.

Pozostałe elementy wyposażenia z pewnością można znaleźć w Polsce w niższych cenach, przy czym jak widzimy nie stanowią dużego udziału w całościowych kosztach wyposażenia pracowni.

Do kosztów wyposażenia pracowni nie wliczamy tutaj zakupu farb. Uwzględniliśmy ich koszt w miesięcznych kosztach prowadzenia pracowni malarskiej. Jeśli chcesz zapoznać się z wyliczeniem miesięcznych kosztów i przychodów prowadzenia pracowni Malort, zapraszamy Cię do przeczytania >>TEGO WPISU.

Koszty urządzenia pomieszczenia

Pracownie Malort są urządzone w szczególny sposób, by zapewnić dzieciom najlepsze warunki do swobodnej zabawy malarskiej. Takie urządzenie pracowni nie jest trudne ani bardzo kosztowne. Będziemy potrzebowali:

  • Płyt z miękkiego włókna drzewnego do obicia ścian,
  • Oświetlenia,
  • Papieru do obłożenia ścian.

Do obicia ścian Arno Stern używa miękkich płyt z włókna drzewnego marki Pavatex o grubości 10 mm. W sklepach budowlanych możecie znaleźć odpowiedniki takich płyt. Dla pomieszczenia o wymiarach około 5 m x 3 m x 2,5 m, jakie jest potrzebne dla prowadzenia Malortu, możemy bezpiecznie przyjąć, że koszt takich płyt nie przekroczy 2 000 zł.

Do oświetlenia Arno Stern używa paneli led o mocy 40 Wat, mogą to być także rurowe lampy fluorescencyjne. Ich łączny koszt nie powinien przekroczyć 500 zł

Papier pakowy do obłożenia ścian to koszt około 100 zł.

Nasze zestawienie kosztów urządzenia pomieszczenia wygląda zatem następująco:

Koszty urządzenia Obicie ścian 2 000
Oświetlenie 500
Papier na ściany 100
2 600

Koszt szkolenia

Jeśli chcesz prowadzić pracownię Malort, do obowiązkowych kryteriów należy ukończenie Kursu Arno Sterna.

W tym kursie Arno Stern uczy wszystkiego, co musisz wiedzieć, by uruchomić swoją pracownię i prowadzić w niej zajęcia z dziećmi.

Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat, który uprawnia do prowadzenia swojej pracowni Malort w Polsce.

Koszt kursu to obecnie 4 900 zł. Jak zobaczymy niżej, kiedy zaczniesz już prowadzić zajęcia z dziećmi, ten koszt może szybko się zwrócić.

Łączne koszty uruchomienia pracowni

Podsumowując, nasze szacunkowe koszty uruchomienia pracowni malarskiej wyglądają następująco:

Koszty wyposażenia 9 670
Koszty urządzenia pomieszczenia 2 600
Koszt szkolenia 4 900
17 170

Czy można obniżyć koszty?

Oczywiście, z pewnością możesz znaleźć sposoby, by zaoszczędzić na materiałach i obniżyć początkowe koszty otwarcia pracowni. Możesz także zaplanować sobie prowadzenie pracowni i strukturę przychodów w taki sposób, by koszty te zwróciły się możliwie szybko.

Po jakim czasie początkowe nakłady się zwrócą?

Być może przedstawione tu koszty uruchomienia pracowni wydają Ci się wysokie. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że uruchamiamy działalność, która będzie przynosiła nam przychody, początkowe koszty nie są wcale tak duże.

W przypadku większości innych działalności gospodarczych początkowe koszty okazują się wyższe. Nawet jeśli zdecydujesz się na prowadzenie prostej działalności usługowej, koszty sprzętu i oprogramowania bardzo często przekroczą koszty potrzebne na otwarcie pracowni malarskiej.

Aby oszacować, po jakim czasie początkowe nakłady się zwrócą, musimy przyjąć określone miesięczne przychody. Jeśli chcesz dowiedzieć się o tym więcej, jeszcze raz odsyłamy Cię do wpisu o tym, czy na pracowni malarskiej można zarobić. Znajdziesz w nim przykładowe wyliczenie miesięcznych przychodów i kosztów prowadzenia pracowni Malort. Możesz się z nim zapoznać, klikając >>TUTAJ.

W tym miejscu zaprezentujemy podsumowanie opierające się na tamtych wyliczeniach.

Przyjmijmy, że będziesz prowadzić cztery grupy zajęć z zabawy malarskiej. Możesz to zrobić, prowadząc zajęcia przez dwa popołudnia w tygodniu i poświęcając pracowni 10 do 12 godzin tygodniowo.

W takim modelu Twoje początkowe nakłady mogą zwrócić się już po 4 miesiącach prowadzenia pracowni! Uwzględniając przy tym nawet koszty kursu.

Podsumowanie

Jak widzimy, prowadzenie swojej pracowni malarskiej może się opłacać.

Koszty jej otwarcia nie są wysokie w porównaniu z kosztami uruchomienia innej działalności gospodarczej, a początkowe nakłady spokojnie mogą zwrócić się już w pierwszych miesiącach prowadzenia swojej pracowni. 

Mamy nadzieję, że ten wpis zachęci Cię do wykonania swoich obliczeń i zrobienia pierwszego kroku w kierunku otwarcia własnej pracowni malarskiej. 

Jak otworzyć swoją pracownię malarską?

Jeżeli chcesz otworzyć i prowadzić swoją pracownię malarską Malort, zapraszamy Cię na kurs Arno Sterna.

Ten kurs składa się z 18 godzin lekcji wideo oraz z webinarów na żywo, podczas których możesz zadać swoje pytania. Nauczysz się z niego:

  • jak uruchomić i urządzić pracownię malarską,
  • jak prowadzić zajęcia z dziećmi,
  • a także poznasz niezwykłe odkrycia Arno Sterna, których dokonał przez ponad 70. lat pracy z dziećmi.

Jeżeli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące pracowni malarskich Malort lub kursów Arno Sterna, zapraszamy Cię do kontaktu: biuro@wydawnictwoelement.pl, +48 502-241-805.

Dodaj komentarz